6 – toji pasaulio studentų jėgos trikovės taurė

Šių metų Liepos 8 – 10 dienomis, Vilniuje, Radisson Blu viešbutyje vyko 6 – toji pasaulio studentų jėgos trikovės taurė, varžybose dalyvavo sportininkai iš dvylikos šalių. Sportininkus atidarymo ir apdovanojimo ceremonijose sveikino seimo narė Irena Hasse ir švietimo mokslo ir sporto Viceministras Linas Obcarskas. Studentų taurės varžybose startavo aštuoni Lietuvos universitetų sportininkai.

Liepos 8 – tą dieną  startavo Rokas Burba svorio kategorijoje iki 74 kg, Lietuvos sporto universitetas. Pritūpimo veiksme sportininkas sėkmingai susitvarkė su 217,5 kg ir iškovojo mažąjį aukso medalį, spaudimo veiksme iškėlęs 152,5 kg sportininkas taip pat užsitikrino mažąjį aukso medalį, o atkėlimo veiksmu iškėlęs 230 kg sportininkas iškovojo mažąjį bronzos medalį. Sumoje Rokas surinko 600 kg ir iškovojo pasaulio studentų jėgos trikovės taurės čempiono vardą, sportininko treneris Artūras Mačionis.

Liepos 9 – tą dieną startavo Aistė Motiečė svorio kategorijoje iki 57 kg, Lietuvos sporto universitetas. Pritūpimo veiksme sportininkė iškėlė 82,5 kg, spaudimo veiksme sėkmingai užfiksavo 50 kg, o atkėlimo veiksme sėkmingai susitvarkė su 130 kg. Aistė sumoje surinko 262,5 kg ir iškovojo 6 – tąją vietą, sportininkė treneris Albertas Motiečius.

Tą pačią dieną startavo ir Ramunė Vainauskytė, svorio kategorija iki 63 kg, Kauno technologijos universitetas. Pritūpimo veiksmu sportininkė užfiksavo 175 kg, iškovojo mažąjį aukso medalį  ir pasiekė naują pasaulio jaunimo rekordą svorio kategorijoje iki 63 kg. Štangos spaudimo veiksmu Ramunė iškėlė 95 kg ir tai jai garantavo dar vieną mažąjį aukso medalį, atkėlimo veiksmu sportininkė atkėlė 197,5 kg, iškovojo mažąjį aukso medalį ir taip pat pasiekė šios svorio kategorijos jaunimo pasaulio rekordą. Ramunė sumoje surinkusi 467.5 kg pasiekė naują pasaulio jaunimo rekordą sumoje ir  iškovojo pasaulio čempionės titulą svorio kategorijoje iki 63 kg. Ramunė  artimiausią savo varžovę aplenkė net 70 kg ir surinkusi 103.5 IPF taškus tapo absoliučiai stipriausia šių varžybų dalyve, sportininkės treneris Gintaras Aleknavičius.

Žydrūnas Dranginis startavo svorio kategorijoje iki 93 kg atstovaudamas Kauno technologijos universitetą. Sportininkas pritūpimo veiksme sėkmingai susitvarkė su 240 kg ir iškovojo mažąjį bronzos medalį pritūpimo veiksme, štangos spaudimo veiksme iškėlęs 152,5 kg taip pat iškovojo mažąjį bronzos medalį, o atkėlimo veiksme sėkmingai susitvarkė su 260 kg. Žydrūnas surinkęs 652.5 kg iškovojo ketvirtąją vietą, nuo bronzos medalio atsiliko tik 10 kg, sportininko treneris Gintaras Aleknavičius.

Svorio kategorijoje iki 105 kg startavo net trys Lietuvos sportininkai. Klaudijus Malevskis, Vytauto didžiojo universitetas, pritūpimo veiksmu įveikė 235 kg, spaudimo veiksmu sėkmingai iškėlė 177,5 kg ir iškovojo mažąjį sidabro medalį, o atkėlimo veiksmu įveikė 242,5 kg. Klaudijus sumoje surinko 655 kg ir iškovojo ketvirtąją vietą, sportininkas surinko lygiai tiek pat kilogramų kiek ir bronzos medalio laimėtojas tačiau buvo sunkesnis ir užleido garbingąją trečią vietą Lenkijos sportininkui. Klaudijų treniruoja Juozas Buitkus. Kauno technologijos universiteto sportininkas Vincentas Gintalas pritūpimo veiksmu iškėlė 210 kg, spaudimo veiksme sėkmingai užfiksavo 152, kg, o atkėlimo veiksme sėkmingai įveikė 230 kg. Sportininkas sumoje surinko 592.5 kg ir iškovojo penktąją vietą, treneris Gintaras Aleknavičius. Lietuvos sporto universiteto sportininkas Eimantas Rimša pritūpimo veiksmu įveikė 200 kg, spaudimo veiksme užfiksavo 152.5 kg sveriančią štangą, o atkėlime susitvarkė su 212.5 kg. Sportininkas sumoje surinko 565 kg ir iškovojo 6 – tą vietą, treneris Antantas Gricius.

Liepos 10 – tą studentų taurės varžybose startavo paskutinė Lietuvos sportininkė Gabrielė Butautaitė, svorio kategorijoje iki 69 kg, Lietuvos sporto universitetas. Sportininkė pritūpimo veiksme sėkmingai įveikė 120 kg, spaudimo veiksme užfiksavo 70 kg ir iškovojo mažąjį sidabro medalį, o atkėlimo veiksmu sportininkė susidorojo su 152,5 kg ir pasiekė Lietuvos rekordą atkėlimo veiksme jaunimo amžiaus grupėje. Sumoje surinkusi 342,5 kg iškovojo ketvirtąją vietą, sportininkė nuo bronzos medalio atsiliko tik 12,5 kg, Gabrielės treneris žmogus legenda Antanas Gricius.

Vaikinų komandinėje įskaitoje trečiąją vietą iškovojo Lietuvos sporto universitetas, tai pirmasis universitetas Lietuvoje kuris iškovojo komandinėje įskaitoje prizinę vietą.

Lietuvos jėgos trikovės federacijos administracija nori padėkoti garbė Prezidentui Arminui Macevičiui už pagalbą organizuojant šį čempionatą ir įnešus didelį indėlį gaunant leidimus atvykti į šalį sportininkams iš trečiųjų šalių. Federacija taip pat dėkoja asmenims prisidėjusiems prie organizavimo – Aistei Motiečei, Albertui Motiečiui, Anatolijui Kondratenkai, varžybų asistentams, sporto klubui „Kristalas“, sporto klubui „Varūna“, sporto klubui „Žėrutis“ ir sporto klubui „Fortūna“. Lietuvos jėgos trikovės federacija dėkoja remėjams –  UAB „Arimex“, UAB „Atletas“, Bionaturalis ir UAB „Ruvera“.